O mnie

Jestem fizjoterapeutą i wykładowcą

Wspieram powrót do zdrowia moich pacjentów oraz rozwój zawodowy fizjoterapeutów i ergoterapeutów.

Pomogę Ci zdobyć wiedzę, dzięki której Ty pomożesz swoim pacjentom.

Moją dewizą jest “docere, delectare, movere” – uczyć, znajdować upodobanie, poruszać.

Cyceron w swoim dziele zatytułowanym „Officia oratoris” opisuję tę triadę jako obowiązki wykładowcy. Ma on uczyć słuchaczy, a jednocześnie zachwycać ich i wzruszać. „Poruszyć” zarówno” emocjonalnie, ale także „przenieść”, „zmienić zdanie”, „doprowadzić do nowej opinii”.

Staram się przekazywać moją wiedzę i doświadczenie tak aby moi kursanci czerpali przyjemność z nauki.

“Poruszam” dosłownie i w przenośni. Pokażę Ci ćwiczenia, aktywności, techniki terapeutyczne, ale także przekażę zasób wiadomości, dzięki którym będziesz mógł samodzielnie budować strategie terapeutyczne. Bo dobry nauczyciel, nie naucza, ale wskazuje drogę.

Wyróżnia mnie to, że pracuję zarówno z pacjentami neurologicznymi jak i ortopedycznymi. Pracę magisterską napisałam z neurologii, a doktorską z ortopedii. Ukończyłam podyplomowe szkoły Terapii Manualnej i Medycyny Ortopedycznej, a jednocześnie jestem międzynarodowym instruktorem metody PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation), która ma swoje korzenie w neurologii.

Często te dwie dziedziny są rozdzielane, robi się szkolenia “orto” lub “neuro”. Odkryłam, że wspólnym mianownikiem gwarantującym sukces w terapii pacjentów z obu tych grup jest wiedza o kontroli posturalnej. Na moich kursach dostaniesz narzędzia do pracy z szerokim wachlarzem pacjentów. W czasie kursu pytam o Twoje oczekiwania i organizuję zajęcia pod potrzeby “terapeutyczne” kursantów. To powoduje, że każdy kurs jest niepowtarzalny.

Kariera zawodowa

Zaraz po studiach zaczęłam pracę w gabinecie A&S Studio w Krakowie, z grupą fantastycznych pasjonatów fizjoterapii. Dzisiaj Ci ludzie tworzą Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM, czy Gabinety Rehabilitacyjne Reha Krak sp. z o.o. Wymienialiśmy się doświadczeniami, wspólnie szukali rozwiązań, szkolili po godzinach pracy. Wszyscy byliśmy głodni wiedzy i pełni chęci pomocy naszym pacjentom. Miałam szczęście, że na nich trafiłam.

Prowadziłam terapię z pacjentami po urazach czaszkowo – mózgowych, rdzenia kręgowego, udarach mózgu, ze stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona, ale również z dziećmi z wadami postawy i dorosłymi z problemami bólowymi i po operacjach układu mięśniowo-szkieletowego.

Kolejny uśmiech losu…. Jednocześnie do pracy w gabinecie wiele lat tłumaczyłam kursy w centrum szkoleniowym Reha Plus, co dało mi unikalną możliwość uczenia się od najlepszych instruktorów znanych metod rehabilitacji. Ich ogromna wiedza, różnorodność podejść do terapii, odmienne sposoby uczenia, formowały mój warsztat pracy fizjoterapeuty i wykładowcy.

Ponad dziesięć lat temu, przenieśliśmy się z moim mężem do Monachium. I tutaj znowu trafiłam na entuzjastów mojego zawodu. Pracuję w gabinecie, który dodatkowo specjalizuje się w terapii stawów skroniowo – żuchwowych. Dzięki moim kolegom i szkoleniom powiększyłam swój warsztat o tę wąską dziedzinę fizjoterapii.

Oprócz prowadzenia szkoleń PNF, stworzyłam dla terapeutów program “Lucky 7” – siedem prostych zasad regulujących napięcie mięśniowe, podczas terapii m. in. nad tzw. “spastyką”. Dla firm opracowałam projekt “Keep your team fit”, gdzie wyjaśniam pracownikom w jaki sposób dbać o swoją zdrową postawę w biurze.

Moje CV znajdziesz tutaj.

Prywatnie

Uwielbiam gotować. Lubię też chodzić po górach, a do pracy jeżdżę na rowerze. Mówię biegle po polsku, niemiecku, angielsku i francusku. Ze względu na moje zamiłowania kulinarne, uczę się właśnie włoskiego.

Spotkajmy się i wymieńmy doświadczeniami. Napisz do mnie lub zapisz się na jedno z moich szkoleń.

Magia tworzenia...